Výživové poradenství

Výživové poradenství

V prvé řadě upozorňujeme, že s ohledem na individuální přístup ke klientovi, komplexnost služeb a dlouhodobou spolupráci se nejedná o dietu, ale o přechod ke zdravému životnímu stylu.
Zákazníkům poskytujeme komplexní poradenství v oblasti zdravé výživy vedoucího k osvojení si správného životního stylu. Základem poradenství je dlouhodá spolupráce, a to na základě osobního jednání. Se zákazníkem se vytváří osobní vztah, během kterého se získávají, konzultují a vyhodnocují veškeré údaje a podklady, potřebné k sestavení individulního plánu. Od zákazníků je vyžadována zpětná vazba a interaktivní přístup k nově získaným poznatkům, aby si osvojili a přijali za své zdravý životní styl.


Dieta? Ne! Zdravý životní styl.

Zdravý životní styl není pouhou dietou dodržovanou po nějakou omezenou dobu. Pokud se dostaví či nedostaví očekávané výsledky, od diety se upustí. Zdravý životní styl je oproti dietě ucelený systém návyků (pitný režim, pobyt na čerstvém vzduchu, otužování, dostatek pohybu i odpočinku, příjem vitamínů, vlákniny, vyvážená rozmanitá strava, psychická pohoda, relaxace atd.), který by měl každý přijmout za své jako přirozenou součást každodenního bytí.
Zdravý životní styl se ve finále odráží nejen na vzhledu každého z nás, ale především v našich pocitech a v celkové kvalitě našeho života. Zdravý životní styl napomáhá prevenci civilizačních chorob (rakovina, infarkt, cukrovka, obezita) a i běžných onemocnění jako je chřipka, rýma, nachlazení, kašel.


Nabízíme následující programy

• dietologické kurzy (skupinové či individuální)
• jídelníčky na míru
• redukci hmotnosti
• nárůst svalové hmoty
• sestavení tréninkového plánu.

Jíte zdravě?

Zdravá strava a zdravý životní styl se odráží nejenom na našem vzhledu, ale také na kvalitě našeho života.
Běžná strava je plná tuků a těžkých příloh a rafinovaných cukrů.
Úbytek bílkovin a vitamínu ze stravy na nás zanechává následky
Se zdravým stravováním souvisí i zdravý životní styl, který napomáhá k prevenci civilizačních chorob, ale i třeba chřipek a nachlazení v období epidemie. Dodržujte návyky jako je pitný režim, pobyt na čerstvém vzduchu, otužování, dostatek pohybu i odpočinku, příjem vitamínů a tělo Vám to vrátí.
Jezte pravidelně pestrou stravu (ovoce, zeleninu, cereálie, obiloviny, libové maso, ryby, drůbež, mléčné výrobky a zdravé tuky a oleje), udržujte si svoji optimální tělesnou váhu. Stále platí, že: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít. Cukr a sůl používejte s mírou. Cukr (včetně medu a melas) má hodně kalorií, podporuje vznik obezity, ale i kazivost zubů. Sůl hraje určitou roli při vzniku vysokého tlaku, zadržuje tekutiny, což zase souvisí s premenstruačním syndromem, s křečovými žílami, hemeroidy a s tvorbou ledvinových kamenů. Jezte dostatek čerstvě zeleniny a ovoce každý den, dodáte tak tělu vitamíny, minerály, vlákninu. Správně vyživený organismus je štíhlý, zdravý, plný energie a ve skvělé kondici.

Copyright © 2012 RED KLUB LOUNY (Nikola pelcová)
Nikola pelcová - výživové poradenství a SPINNING® CENTRUM REZERVACE +420 775 148 179